26 Ocak Pazartesi 2015
yaşamın her anında
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Şifremi Unuttum Üye Olun!
Hep birlikte sevgiyle..yaşamın her anında...Hep birlikte sevgiyle..yaşamın her anında...Hep birlikte sevgiyle..yaşamın her anında...Hep birlikte sevgiyle..yaşamın her anında...Hep birlikte sevgiyle..yaşamın her anında...Hep birlikte sevgiyle..yaşamın her anında...Hep birlikte sevgiyle..yaşamın her anında...Hep birlikte sevgiyle..yaşamın her anında...     

Sivrisinek Kaşıntısını Gideren Öneriler


Yazın ne çok uğraşsak uğraşalım, sivrisineklerin saldırmasından kaçamıyoruz ve bazen dayanılmaz kaşıntıya katlanmak zorunda kalıyoruz. Yanı başımızda bulunan bazı malzemelerle sivrisinek ısırmasının yol açtığı kaşıntıyı giderebiliriz.

1. Karpuz kabuğu sivrisineğin ısırdığı yere birkaç defa sürüldüğünde kaşıntı hemen geçebilir.
2. Kaşınan yerlere az miktarda diş macunu sürüldüğünde ciltte hemen bir serinlik hissedilir ve bu da kaşıntının hemen kaybolmasını sağlar.

3. Bir-iki tablet aspirin ezilerek toz haline getirilir. Soğuk suyla karıştırılan aspirin tozu kaşınan yere sürülünce kaşıntının hafiflediği, ya da kaybolduğu hissedilir.

Beijing Geleneksel Çin Tıbbı Hastanesi Dermatoloji Bölümü´nden doktor Zhang Cang, aspirin ve lapa zarında bulunan vitaminlerin kaşıntının giderilmesine yardımcı olduğunu, bazı aspirinlerde C vitamini ve lapa zarında da B1, B2 ve B6 vitaminleri bulunduğunu belirterek, B ve C vitaminleri genellikle cilt hastalıklarının tedavisinde kullanıldığı için bu iki elementin sivrisinek ısırmasında da kullanılabildiğini söyledi.

Bunun yanı sıra bazı kişiler, sulandırılmış sigara külü veya deterjanla kaşıntıyı hafifletmeye çalışıyorlar. Uzmanlar, sigara külünde ve deterjanda bulunan baz niteliğindeki maddelerin, sivrisineğin insanı ısırdığında salgıladığı salgıyı etkisiz hale getirebilmesinden dolayı kaşıntının giderilmesine de yardımcı olabileceğini kaydettiler.

Bazı insanlar sarımsak, kuru soğan ve taze zencefille kaşıntıyı gidermeye çalışırlar. Uzmanlar, bunların uzun zaman devam eden cilt kaşıntısı için etkili olduğunu, ancak sivrisineğin ısırmasının yol açtığı kaşıntı için pek yararlı olmadığını ifade ettiler.

Kaynak: cri


YORUM YAZ


Siz de ailemize katılın!

Boy kilo çizelgesi

Bebek isimleri sözlüğü

Hafta Hafta gebelik

Aile Olmak Bebek-Çocuk Eğitim Ev-Dekorasyon Sağlık Sigorta Tatil Yaşam Yatırım-Finans Yeme-İçme
Lokal
 Sehir Seçin
 Adana
 Afyonkarahisar
 Aksaray
 Ankara
 Antalya
 Aydin
 Balikesir
 Bolu
 Bursa
 Çanakkale
 Çorum
 Denizli
 Diyarbakir
 Edirne
 Elazig
 Erzurum
 Eskisehir
 Gaziantep
 Hatay
 Istanbul
 Izmir
 Kahramanmaras
 Kayseri
 Kocaeli
 Konya
 Kütahya
 Malatya
 Manisa
 Mersin
 Mugla
 Nevsehir
 Osmaniye
 Sakarya
 Samsun
 Sivas
 Tekirdag
 Trabzon
 Usak
 Zonguldak